Novinky

IONIQ 5 završil spanilou jízdu titulem světového auta roku

Během uplynulého roku posbíral Hyundai IONIQ 5 dlouhou řadu ocenění v odborných anketách. Nakonec zvítězil i v nejprestižnější soutěži World Car Awards a v New Yorku byl vyhlášen světovým autem roku a současně i elektrickým vozem roku a nejlepším designérským počinem. Přečtěte si, čím okouzlil porotce a automobilové novináře z celého světa.

Od uvedení na trh v roce 2021 si IONIQ 5 připsal například titul německého auta roku, britského rodinného auta roku, auta roku magazínu Auto Express nebo elektromobilu roku magazínu Auto Bild. Tím největším úspěchem se však stalo vítězství ve všech třech kategoriích, do nichž byl nominován v rámci World Car Awards, neboli hlasování o světové auto roku.

Světové auto roku

V soutěži World Car Awards hlasuje porota složená ze 102 motoristických novinářů ze 33 zemí světa. IONIQ 5 překonal 27 konkurenčních modelů mimo jiné díky osobitému designu karoserie s promyšlenou aerodynamikou, futuristickými detaily a jedinečnými světly s parametrickými pixely. Porotci také kladně hodnotili štědrý třímetrový rozvor, který je základem pro vzdušný interiér s posuvným středovým tunelem připomínající odpočinkový salonek. Bonusové body vůz získal i za originální ekologické materiály v interiéru.

Britské auto roku

Ve Velké Británii byl IONIQ 5 jmenován nejlepším rodinný vozem v rámci užšího výběru Car of the Year Awards a ve finále ankety o britské auto roku získal největší počet hlasů. Porota zahrnovala 29 zástupců významných médií, například The Sunday Times, The Daily Express, The Telegraph, The Independent, Top Gear, Auto Express, Car nebo Evo. Vyzdvihován byl především pokročilý elektrický pohon s výjimečnou 800V architekturou a dojezdem 481 kilometrů.

„Hyundai IONIQ 5 působí jako budoucnost automobilismu, jen je tu už dnes. Design, výkony a praktičnost z něj dělají fantastickou nabídku pro ty, kteří hledají elektromobil – a také velmi důstojného vítěze titulu UK Car of the Year 2022.“

John Challen, výkonný ředitel UK Car of the Year

Německé auto roku

Už půl roku po uvedení na německý trh byl IONIQ 5 vyhlášen tamním autem roku pro rok 2022. V posledním kole hlasování dokázal korejský elektrický crossover zvítězit i nad silnou domácí konkurencí. U německé poroty bodoval podobně jako jinde ve světě progresivní a inovativní technikou, designem nebo prostorným a příjemným interiérem.

„Hyundai IONIQ 5 není jen výjimečný elektromobil. Pro nás je to letošní top model. Jedinečná kombinace designu, efektivity a radosti z jízdy pomohla vozu získat nadprůměrné skóre napříč všemi kritérii, aniž by vykazovala nějaká slabá místa. Z pohledu ovládání a technologií je v našich očích průlomový.“

Jens Meiners, zakladatel a porotce soutěže
Související příspěvky
Novinky

Ve světovém poháru elektromobilů vybojovali bronz Češi s Konou Electric

3 Mins read
Závěrečný podnik letošního mistrovství FIA ecoRally Cup v italských Dolomitech zakončila posádka Michal Žďárský – Jakub Nábělek s vozem Hyundai Kona Electric druhým místem….
Novinky

Čeští botanici s podporou Hyundai vyrazili na lov rostlin do Jižní Koreje

2 Mins read
V areálu Botanické zahrady hl. m. Prahy vznikne nová expozice s flórou z národních parků na jihu korejského poloostrova. Expedici za sběrem rostlinného materiálu…
Novinky

Vítězná Kona Electric. Hyundai vyhrál český šampionát v ecoRally

3 Mins read
Nejúspěšnější česká posádka v ecoRally má za sebou věhlasné Monte-Carlo a bojuje o medaile v mezinárodním mistrovství FIA. Mezitím však Michal Žďárský s Jakubem…