Novinky

Fotbalové kempy Hyundai učí děti frajeřiny s míčem

Nejlepší český street fotbalista Martin Gajdoš a devítinásobný freestylový mistr světa Honza Weber na letních fotbalových kempech ukazují dětem, jak dokonale ovládnout fotbalový míč. Originální nápad se rozhodlo podpořit české zastoupení Hyundai spolu s nadačním fondem Radost dětem.

Myšlenka společně uspořádat příměstské fotbalové kempy vznikla přirozeně. Podpora fotbalu je dlouholetou součástí aktivit značky Hyundai nejen na českém trhu, stejně jako spolupráce s fondem Radost dětem i Honzou Weberem. Kempy dětem mimo zábavy v kolektivu přinášejí i fyzickou aktivitu, a jsou tak ideální náplň letních prázdninových dní. Tím spíš, že jejich hlavní zaměření je na techniky, které se v klubech běžně tolik nevyučují.

Mladí účastníci se zlepšují zejména v technické hře jeden na jednoho ve speciálních arénách pod vedením špičkového street fotbalisty Martina Gajdoše, který je učí nejrůznější kličky a zakončení. S freestylovým šampionem Honzou Weberem pilují kontrolu míče, základní freestylové triky zlepšující první dotyk, voleje a half-voleje i celkovou koordinaci těla. Součástí je též gólmanský trénink, fotbalová střelnice (oblíbená atrakce z naší nejvyšší fotbalové ligy), fotbalové šipky nebo freestyle s footbagem.

Účastníky vybírá nadace Radost dětem, která se specializuje na pomoc nemocným či jakkoliv znevýhodněným dětem napříč Českou republikou. Netradičnost a unikátnost této koncepce příměstského kempu, který dětem přináší zdokonolení na hřišti i mnoho zážitků, české zastoupeníí Hyundai velmi zaujala a rozhodlo se proto celý projekt finančně zaštítit.

„Byl to mazec! Lepší fotbalový kemp ani tábor jsem nikdy nezažil!“
– Pepa, 13 let

„Vůbec jsem netušila, že fotbal může být i takhle zábavný a není to jen běhání a přihrávky.“
– Zuzka, 11 let

„Proč ten kemp není celé léto? A nebo celý rok! To by byla paráda!“
Kryštof, 12 let

Související příspěvky
Novinky

Ve světovém poháru elektromobilů vybojovali bronz Češi s Konou Electric

3 Mins read
Závěrečný podnik letošního mistrovství FIA ecoRally Cup v italských Dolomitech zakončila posádka Michal Žďárský – Jakub Nábělek s vozem Hyundai Kona Electric druhým místem….
Novinky

Čeští botanici s podporou Hyundai vyrazili na lov rostlin do Jižní Koreje

2 Mins read
V areálu Botanické zahrady hl. m. Prahy vznikne nová expozice s flórou z národních parků na jihu korejského poloostrova. Expedici za sběrem rostlinného materiálu…
Novinky

Vítězná Kona Electric. Hyundai vyhrál český šampionát v ecoRally

3 Mins read
Nejúspěšnější česká posádka v ecoRally má za sebou věhlasné Monte-Carlo a bojuje o medaile v mezinárodním mistrovství FIA. Mezitím však Michal Žďárský s Jakubem…