Zákulisí

GALERIE: Novinky Hyundai se předvedly na okruhu i v terénu

Za poslední rok se nabídka Hyundai proměnila téměř k nepoznání. Elektrický IONIQ 5, nová i20 včetně ostré verze N, důkladně vylepšená i30 N, nové Santa Fe, faceliftovaná Kona včetně elektrické verze, nový Tucson ve verzích plug-in hybrid a N Line… Všechna tato auta se v polovině srpna sjela na Slovakia Ring, aby předvedla své schopnosti.

Otestovat téměř kompletní portfolio automobilky v jediný den je ideální příležitost nejen pro pochopení filozofie značky, ale také pro skvělé zážitky za volantem. Protože se rodina Hyundai rozrůstá rychlým tempem, mohli se čeští novináři seznámit s většinou z nich na jednom místě a hlavně otestovat jejich limity. Kromě běžných modelů s co nejlepším poměrem ceny a užitné hodnoty se totiž Hyundai soustředí na tři další zajímavé oblasti, které byly na místě zastoupeny – sportovní vozy, SUV a elektrifikovaná či plně elektrická auta.

Pro všechna auta představoval výlet na Slovakia Ring určitou výzvu, která ověřila jejich spolehlivost a robustnost. Už elektromobily Kona a IONIQ 5 dokázaly z Prahy na slovenský okruh dojet bez nutnosti dobíjení i při jízdě maximální povolenou dálniční rychlostí, sportovní modely i30 N a Kona N pak na místě zvládly přes 800 ostrých kilometrů na závodním okruhu bez jediného technického problému a SUV Tucson a Santa Fe bez šrámů přežila celodenní terénní jízdy přes kameny i mohutné klády, s velkými náklony a častým křížením náprav – přesto, že primárně patří na silnice.

I s ohledem na místo konání, kterým byl nejdelší závodní okruh ve střední Evropě, se většina pozornosti soustředila na modely divize N. i20 N prokázala svojí obratnost ve slalomu, i30 N bylo možné na okruhu vyzkoušet ve všech verzích a dokonce i na závodních pneumatikách a Kona N prokázala, že s ostatními modely N dokáže dokonce i na závodním okruhu držet krok. Vše podtrhly zážitkové taxi jízdy se speciály i30 N TCR partnerského týmu Janík Motorsport, který je podporován juniorským programem Hyundai Motorsport a je prvním českým týmem v sérii TCR. I z pozice spolujezdce bylo velmi poučné sledovat, kam až jde posunout technika již tak velmi schopné i30 N. Pro uklidnění nervů pak mohli účastníci akce vyrazit na pohodové výlety do okolí s nejnovějšími elektrickými modely Hyundai.

Prohlédněte si v galerii ze srpnového Hyundai N Day na Slovakia Ringu všechny žhavé novinky Hyundai pohromadě:

Pokud byste měli zájem zažít podobný den na okruhu nebo polygonu, podívejte se na stránky programu Hyundai Driving Experience, který poskytuje řidičské kurzy a zážitkové jízdy na německých okruzích Nürburgring a Bilster Berg.

Související příspěvky
Zákulisí

Vodík i baterie. Průkopnický N Vision 74 je první hybrid svého druhu

2 Mins read
Futuristický retro design není jediný důvod, proč koncept supersportu N Vision 74 přitáhl pozornost celého světa. Dokáže jet buď na vodík, nebo…
Zákulisí

Hyundai i30 N se v Česku nejen vyrábí, ale i ladí

3 Mins read
Z nadšených ohlasů novinářů i majitelů na modely divize N se zdá, že Hyundai zná dokonalý recept na praktická sportovní auta. Tedy taková,…
Zákulisí

Tucson není jen auto, ale i pozoruhodné místo

4 Mins read
Jihozápad Spojených států neobyčejným způsobem spojuje západní, mexické a indiánské vlivy. Platí to i pro Tucson, druhé největší město Arizony. Díky rozmanité…